Partneři

Bonver


Bonver Dakar Project


NikeyKARČSAD LogisticMarin SportsČeský tenisový svazAUTO INČeská poštaIBISTenisová extraliga 2016

16.-21.12.2016, Říčany, Pardubice, Praha-Sparta, Prostějov


Konečné pořadí

1. TK AGROFERT Prostějov
2. TK Sparta Praha
3.-4. TK PRECHEZA Přerov
3.-4. I.ČLTK Praha
5.-6. LTC Pardubice
5.-6. LTK Liberec
7. RPM Oáza Říčany
8. TK Spartak Jihlava


Finále Extraligy 2016 - Prostějov

21.12.2016, TK Agrofert Prostějov - TK Sparta Praha 5:3


Časový rozpis a výsledky

Skupina C - Pardubice
16.12.2016, LTC Pardubice - TK Spartak Jihlava 6:3

Skupina D - Říčany
16.12.2016, RPM Oáza Říčany - LTK Liberec 3:6

Skupina A - Prostějov
17.12.2016, TK Agrofert Prostějov – TK Precheza Přerov 6:1
18.12.2016, TK Precheza Přerov - LTK Liberec 5:1
19.12.2016, TK Agrofert Prostějov - LTK Liberec 5:3

Skupina B - Praha-Sparta
17.12.2016, I.ČLTK Praha – LTC Pardubice 9:0
18.12.2016, TK Sparta Praha – LTC Pardubice 6:0
19.12.2015, TK Sparta Praha - I.ČLTK Praha 5:2

Zápas o sestup - Říčany
17.12.2016, RPM Oáza Říčany – TK Spartak Jihlava 5:1

Baráž o tenisovou extraligu 2017 - Říčany
18.12.2016, Realsport Nymburk – TK Spartak Jihlava 1:5

Finále Extraligy 2016 - Prostějov
21.12.2016, TK Agrofert Prostějov - TK Sparta PrahaDO VŠECH AREÁLŮ JE VSTUP ZDARMA!!!


Ředitel turnaje:

Tomáš Ostarek
Tel: 602 778 038
E-mail: tomas.ostarek@seznam.cz


Týmy 2016

TK AGROFERT Prostějov
I.ČLTK Praha
TK Sparta Praha
TK PRECHEZA Přerov
RPM Oáza Říčany
LTC Pardubice
TK Spartak Jihlava
LTK Liberec


Čestné předsednictvo

Ing. Ivo Kaderka, CSc.
Prezident Českého tenisového svazu

PhDr. Miroslav Černošek
Jednatel TK PLUS s.r.o.

Ing. Tomáš Vrátný, MBA
Předseda představenstva ČSAD Logistik Ostrava a.s.

Petr Huťka
Prezident TK Precheza Přerov o.s.TK AGROFERT PROSTĚJOV

O KLUBU
TK AGROFERT má stále stejný cíl - vyhrát extraligu
prostějovský klub má za sebou vynikající extraligovou bilanci, vyhrál českou extraligu poosmé za sebou a třináctkrát celkem, loni byla jeho cesta za titulem hodně přesvědčivá. Ve finále TK AGROFERT jasně přehrál I. ČLTK Praha, tým Štvanice vyhrál jeden set, takhle jasný obraz ještě nikdy extraligové finále nenabídlo. Co říkal loňské extralize klubový šéf a majitel TK PLUS Miroslav Černošek? „Měl z vítězné extraligy hodně dobrý pocit.

Když všechno skončilo a blahopřál jsem našemu týmu, tak se mi znovu potvrdila má filozofie - jak je důležité pečovat v klubu o dokonalé vztahy. Musím to zopakovat, když vám šestá hráčka a šestý hráč světa hrají extraligu bez koruny odměny, prostě zadarmo, tak to o něčem vypovídá. O vztahu ke klubu, městu Prostějov, Olomouckém kraji a taky - ke mně. Ale nejde je o extraligu. Máme s hráči i hráčkami dobré vztahy, nic jim není zatěžko, vždycky jsme se domluvili na startu v týmových soutěžích, v Davis Cupu či Fed Cupu,” dodával majitel společnosti Česká sportovní, která mj. zajišťuje start české týmové reprezentace v Davisově poháru a ve Fed Cupu. I letos chce prostějovský klub nastoupit v nejsilnější sestavě, určitě se v ní také představí zahraniční hráči, pro které není start v extralize ničím výjimečným, mají k Prostějovu vztah, startují i na největším českém turnaji UniCredit Czech Open. „Neměli bychom také zapomínat, že výborné výsledky v extralize jsou pro mladé tenisové naděje tím nejlepším příkladem a navíc důkazem, že je dobře postaráno o klubovou reprezentaci. Je to důležité i proto, že úspěch v nejvyšší domácí soutěži je dokonalou vizitkou pro obchodní partnery a potvrzením dobré klubové filozofie. Úspěšný extraligový tým je dobrým příkladem a vzorem pro mládež, navíc rodiče talentovaných tenistů si potvrdí, že se rozhodli správně, když jejich dítě má na dresu TK AGROFERT,” říká šéf českého tenisu Ivo Kaderka. I letos dá management prostějovského klubu příležitost mladým nadějím, loni byl např. členem vítězného extraligového klubu devatenáctý Zdeněk Kolář, na konci roku 2015 byl na 650. místě ATP, v listopadu letošního roku mu žebříček ukazoval 257. příčku. Postup skoro o čtyři sta míst! „Tyhle týmové zkušenosti mají určitě velký vliv na psychiku mladých tenistů, zažijí vítěznou atmosféru, která rozhodně posílí jejich herní sebevědomí, ” dodává Petra Černošková, ředitelka tenisových projektů TK PLUS. Co říkal před extraligou nehrající kapitán Jaroslav Navrátil? „Je jasné, že se na nás všichni soupeři už tradičně chystají, budou se snažit náš tým zaskočit. Ale opět budeme mít kvalitu na všech pozicích. Myslíme jedině na vítězství, jdeme za titulem, za další společnou fotografií u vítězného poháru.” A co Petra Černošková? „Nemůžeme mít jiný cíl, než obhájit extraligový titul, dokázat, že jsme zcela jasně nejlepším klubem v České republice. A je jedno, že se opět objeví hlasy, které budou hledat na naší suverenitě nějaký problém, a jen málokdo si přizná, že každý titul je především o práci, klubové atmosféře a vytváření dokonalých podmínek nejen pro špičkové týmy, ale i pro výchovu talentů. Žádný jiný vítězný recept neexistuje,” zdůrazňuje šéfka tenisových projektů TK PLUS.

SOUPISKA
TK Agrofert Prostějov
Muži: Tomáš Berdych, Karen Khachanov, Jiří Veselý, Adam Pavlásek, Lukáš Rosol, Norbert Gomboš, Zdeněk Kolář
Ženy: Karolína Plíšková, Petra Kvitová, Barbora Strýcová, Lucie Šafářová, Barbora Štefková, Tereza SmitkováTJ PRECHEZA PŘEROV

HISTORIE KLUBU
Tenisový klub Přerov má dlouholetou tradici. Již v roce 1899 vznikla v Přerově první tenisová společnost. V letech 1924 - 1930 bylo družstvo, hrající pod názvem SK Přerov, nejsilnějším družstvem na Moravě. V roce 1970 se družstvo probojovalo poprvé do nejvyšší celostátní soutěže - 1. ligy. Oporou družstva v té době byli hráči Ing. Dušan Netopil, Jiří Bártek, Jaroslav Fabeš, Zdena Novotná, Alena Kopečková, Hana Kremlová, Míla Kultová a Ivana Havlová. Do družstva byli postupně zařazováni mladí hráči Petr Huťka, Vlastimil Melka, Mirka Bendlová, Hana Kopečková, Dušan Kulhaj, Jaroslav Navrátil, Miroslav Lacek a Marcela Skuherská.

V roce 1979 se po F. Šáškovi na další nesporně nejúspěšnější období ujímá trenérství Petr Huťka. V roce 1982 se družstvo stává poprvé mistrem ČSSR, zásluhou hráčů Jaroslava Navrátila, Vlastimila Melky, Libora Pimka, Ivo Hanuše, Hany Kopečkové a Hany Fukárkové spolu s trenérem Petrem Huťkou a vedoucím družstva Ing. Jaroslavem Pimkem. V roce 1988 se stává družstvo již pošesté mistrem republiky. Do podvědomí přerovského tenisu se dostává "čtveřice mušketýrů s raketou" - Jarda Navrátil, Libor Pimek, Karel Nováček a Richard Vogel, spolu s Janou Novotnou, Hanou Fukárkovou, Janou Pospíšilovou, Petrou Langrovou a trenéry Petrem Huťkou a Vlastimilem Melkou. Po tomto velmi úspěšném období přichází generace tenistů jako jsou Ctislav Doseděl,Tomáš Zdražila, Tomáš Krupa, René Hanák, Eva Martincová, Kateřina Kroupová, Adriana Gerši a další. Vrcholem tohoto období je získání prvního titulu Mistra ČR smíšených družstev dospělých v roce 1993.

V letech 2007, 2008 a 2010 se našemu družstvu v extralize podařilo získat stříbrné medaile. V roce 2011 naše družstvo skončilo třetí. V těchto letech klub nejvíce proslavil DC reprezentant Lukáš Rosol, Pavel Šnobel, Jaroslav Pospíšil, Zuzka Ondrášková, Renata Voráčová, Tereza Hladíková, Simona Dobrá, Jiří Školoudík a další. Pro další roky by se posilami mohli stát z děvčat Pernila Mendesová, Hanka Pektorová, Dominika Haldinová, Marie Mayerová, Dagmar Janischová či Martina Kudelová a z chlapců Vít Kopřiva, Filip Matějka či Radek Koudela. V letech 2013 a 2014 naše družstvo vybojovalo stříbrné medaile. V loňském roce to byl bronz.

MLÁDEŽ
Náš klub se odjakživa snažil pracovat s mládeží, v dnešní době tenisová školička Huťka & Doseděl má v kádru 80 dětí od 4 do 10 let. Nábory nových talentovaných dětí provádíme pravidelně 3 krát do roka. Provozujeme tréninkové středisko mládeže a středisko vrcholového tenisu. Je stále těžší získávat peněžní prostředky na tuto sportovní činnost s mládeží. Touto cestou bychom chtěli poděkovat Olomouckému kraji, Českému tenisového svazu , městu Přerov a všem našim partnerům za podporu.

SOUTĚŽE
Družstva TK PRECHEZA Přerov všech věkových kategoriích se každoročně zúčastňují mistrovských utkání družstev. Naše družstva ve všech věkových kategoriích se probojovali v roce 2016 na Mistrovství ČR družstvev. Přerovští babytenisté vybojovali 5.místo, družstvo mladšího žactva 4.místo, družstvo staršího žactva 5.místo a družstvo dorostu 4.místo.

SOUPISKA
TK PRECHEZA Přerov
Muži: Daniel Brands, Aslan Karatsev, Petr Michnev, Vít Kopřiva, David Poljak, Jakub Jančík
Ženy: Karolína Muchová, Barbora Krejčíková, Renata Voráčová, Pernilla MendesováI. ČLTK PRAHA

O KLUBU
Tým I. ČLTK Praha vstoupí do letošního ročníku tenisové extraligy již tradičně v sestavě, která se skládá pouze z hráčů našeho klubu, popřípadě z hráčů, kteří na Štvanici čas od času trénují a dlouhodobě s námi spolupracují. Potešitelné je, že výsledky štvanických týmů a žebříčkové postavení našich hráčů jsou v roce 2016 více než povzbudivé! Vždyť na celostátních žebříčcích v žákovských a juniorských kategoriích máme celkem 14 hráčů na prvním nebo druhém místě v ročníku, navíc družstva staršího žactva a dorostu získala letos stříbrné medaile! To je naše záloha pro exraligu na další léta!

SOUPISKA
I.ČLTK Praha
Muži: Jan Šátral, Jan Mertl, Jan Hernych, Robin Staněk, Adrian Sikora
Ženy: Tereza Martincová, Lucie Hradecká, Jessica Malečková, Michaela Krajíčková, Miriam Kolodziejová, Markéta Vondroušová

Za úspěchy hráčů I. ČLTK Praha stojí i naši partneři. Děkujeme za podporu!TK SPARTA PRAHA

O KLUBU
Bronzová výzva pro zkušené dámy a nadané mladíky Třetí místo obsadila Sparta v posledních extraligových sezonách a stejná meta je klubovým cílem i letos. „Postup do finále by byl třešničkou na dortu,“ říká Petr Luxa, sportovní ředitel a kapitán týmu. Po šestileté pauze se sparťané chopí domácí příležitosti, ve Stromovce se utkají ve skupině poprvé se silným pražským rivalem I. ČLTK a postupujícím ze spodní skupiny, tedy Jihlavou, nebo Pardubicemi.

„Nastupujeme převážně s našimi hráči, anebo s těmi, kteří u nás trénují, včetně Kubota a Vögeleové,“ zmiňuje Luxa posily z Polska a Švýcarska. Už tradičně se tým opírá o dámskou sestavu. Nebude chybět Plíšková, i když nikoli fedcupová hrdinka Karolína, nýbrž její neméně nebezpečné dvojče Kristýna, 61. hráčka světa, jež v říjnu vyhrála v Taškentu svůj premiérový titul na okruhu WTA. Zkušenostmi oplývá navzdory nízkému věku i dvacetiletá Kateřina Siniaková, finalistka letošních turnajů v Bastadu a Tokiu a momentálně díky 49. pozici na žebříčku WTA čtvrtá nejlepší Češka.

Stabilitu by měla dodat také Denisa Allertová, která letos dokázala porazit i současnou světovou jedničku Angelique Kerberovou. Mužskou osu sparťanského týmu představuje Marek Michalička, halový mistr republiky a letní vicemistr, plus ambiciózní mladé tváře. Sedmnáctiletý Patrik Rikl, nositel slavných tenisových genů, stále výkonnostně roste a v červnu triumfoval ve čtyřhře na juniorském Roland Garros. Prorazit bude chtít další junior, o dva roky starší Matěj Vocel, letos bronzový na halovém mistrovství republiky a Tomáš Papík, který má za sebou nejlepší sezónu.

SOUPISKA
TK Sparta Praha
Muži: Michal Konečný, Marek Michalička, Patrik Rikl, Matěj Vocel, Tomáš Papík, Lukasz Kubot (Pol.)
Ženy: Kateřina Siniaková, Stefanie Vögeleová (Švýc.), Kristýna Plíšková, Denisa AlertováRPM OÁZA ŘÍČANY

O KLUBU
Vážení diváci a příznivci tenisu, dovolte mi představit Vám extraligový tenisový klub RPM Oáza Říčany. Jsme nástupnickým klubem RPM Milovice, který vznikl spojením TK Milten Milovice, TK Orel Praha a TK Spoje Praha. Bohužel nejen dobré věci se stávají, na konci srpna letošního roku nás opustil zakladatel milovického Miltenu Leo Jakimič, který patřil k vůdčím osobnostem týmu. Po jeho odchodu se tým z pohostinných Milovic přesouvá do říčanské Oázy, kde nachází nový domov. I zde bude k dispozici tříkurtová tenisová hala s kompletním zázemím. O hladký průběh domácích zápasů se bude starat zkušený organizátor Jakub Kahoun.

Náš tým poprvé v tenisové extralize působil v roce 2012, kdy skončil na 5. místě po těsném boji s pražskou Spartou. Stejné umístění jsme zopakovali i v roce 2014 a 2015, v roce 2013 jsme obsadili 7. příčku. I v letošním roce budou hlavními oporami zkušení borci jako Jan Minář, David Škoch či Daniel Lustig. Ti budou podporováni zahraničními posilami Cedrikem Marcelem Stebem z Německa a Sergiyem Stakhovskim z Ukrajiny. Mezi ženami se představí čtvrtfinalistka US Open Anastazia Sevastova z Lotyšska, ruská hráčka Ekaterina Alexandrova a české tenistky Andrea Hlaváčková s Nicole Vaidišovou. Tým bude veden kapitány Vojtou Fléglem a Vladimírem Macháčkem.

Rádi bychom překonali naše dosavadní maximum (5.místo) a chtěli bychom se umístit na medailových pozicích. Tenisová extraliga v Říčanech začne 16. prosince, kdy domácí tým vyzve družstvo z Liberce. Přijďte se podívat na nevšední tenisovou podívanou, povzbudit své kluby a užijte si návštěvu Oázy Říčany.

SOUPISKA
RPM OÁZA Říčany
Muži: Sergiy Stakhovsky, Cedrik-Marcel Stebe, Jan Minář, Jan Blecha, David Škoch, Daniel Lustig
Ženy: Anastasija Sevastova, Ekaterina Alexandrová, Andrea Hlaváčková, Nicole VaidišováLTC PARDUBICE

O KLUBU
LTC Pardubice je klub s bohatou historií a patří k nejstarším v České republice. Klub byl založen v roce 1922 a původně sídlil na pronajatých dvorcích Na Olšinkách. Zlomovým okamžikem nejen v historii LTC, ale i celého pardubického tenisu bylo otevření 4 dvorců LTC Pardubice v roce 1924 Pod Zámkem, které vznikly bývalém zámeckém příkopě. Od roku 1931 disponoval klub 8 dvorci a klubovnou. V současné době tvoří areál 11 venkovních dvorců a 1 dvorec v kryté hale. Prostředí v okolí Zámku dává klubu jedinečnou polohu a atmosféru, na druhou stranu mu však neumožňuje další rozvoj vzhledem k umístění ve středu městu a pečlivému dozoru „památkářů“.

Zakladatelem tenisu a současně hokeje, který se zde také hrál, byl učitel Vilém Weiss. Z jeho iniciativy se klub již dva roky po svém založení aktivně zapojil do tenisového hnutí v rámci celé republiky. Ne náhodou mu bylo již v roce 1926 přiděleno pořádání Mistrovství ČR dorostu v tenise a letos už proběhl neuvěřitelný 89. ročník Pardubické juniorky. I v dnešní době, kdy je možnost hrát juniorské turnaje po celém světě, vítězství v Pardubicích stále platí za velké vítězství. Jména vítězů hovoří jistě sama za sebe: Jaroslav Drobný, Jan Kodeš, Ivan Lendl, Tomáš Šmíd, Miloš Mečíř, Petr Korda, Tomáš Berdych nebo Věra Suková Pužejová, Martina Navrátilová, Hana Mandlíková, Helena Suková, Jana Novotná, Petra Kvitová. Co jméno, to hráč nebo hráčka nejvyšší světové úrovně, vítězové grandslamových turnajů.

LTC Pardubice je v posledních desetiletích jednoznačně nejúspěšnějším klubem nejen pardubického regionu, ale i celých východních Čech. Závodní tenis začíná od přípravky a končí týmem dospělých. Ve všech kategoriích patří LTC ke špičce východních Čech a pravidelně se žákovské a dorostenecké týmy kvalifikují na MČR. Výkladní skříní klubu je „A“ tým dospělých, který je od roku 2007 nepřetržitým účastníkem extraligy tenisu. V letošním roce budou mít pardubičtí příznivci tenisu poprvé možnost fandit svému týmu takřka v domácím prostředí, protože tým LTC hraje své první utkání se Spartakem Jihlava v tenisové hale golfového areálu nedaleko Pardubic v Dříteči.

SOUPISKA
LTC Pardubice
Muži: Uladzimir Ignatik, Yannick Mertens, Nikola Mektic, Daniel Knoflíček, Daniel Rabas, Daniel Janko, David Novák
Ženy: Nikola Novotná, zuzana Zálabská, Adéla WasserbauerováTJ SPARTAK JIHLAVA

O KLUBU
TJ Spartak Jihlava je klubem s dlouholetou tradicí v práci s mládeží, pořádání celostátních turnajů, včetně Mistrovství ČR a úspěšnou účastí v soutěžích družstev i jednotlivců. V extralize startoval už v letech 1992 - 1995 a od roku 2000 je jejím stálým členem.

Nejúspěšnější byl v roce 1994, kdy tým ve složení J. Bulant, P. Kovačka, Z. Novák, M. Miškolci, L. Němečková a J. Dubcová celou Extraligu vyhrála stal se Mistrem ČR. V roce 2004 postoupila mládežnická družstva TK Spartak ve všech věkových kategoriích do finálových turnajů Mistrovství družstev ČR. Vynikajících výsledků dosahovali hráči rovněž v kategoriích jednotlivců. Mistry republiky ve dvouhře dospělých se stali: J. Bulant (2x), H. Šromová, M. Nekvapilová, I. Gerlová (4x), v mládežnických kategoriích pak A. Berková a odchovankyně K. Roučková. Nejúspěšnějším hráčem historii klubu je Leoš Friedl, který vyhrál 16 ATP turnajů ve čtyřhře, v roce 2005 byl členem DC družstva ČR a v roce 2001 se stal wimbledonským vítězem společně s D. Hantuchovou. V současnosti je naší prioritou záchrana v extraligové soutěži a v dlouhodobém horizontu systematická práce s mladými talenty, kterou bychom navázali na úspěšná období z minulých let. Cílem našeho týmu v letošním ročníku extraligy je postup do finálové skupiny.

SOUPISKA
TK Spartak Jihlava
Muži: Josef Kovalík, Yannik Reuter, Nils Langer, František Čermák, David Holub, Kamil Vondráček, Leoš Friedl, Martin Slanař, Michal Holenda
Ženy: Rebecca Šrámková, Stéphanie Foretz, Andrea Plachá, Tereza MafkováLTK LIBEREC

O KLUBU Stejně jako v uplynulých ročnících se LTK bude opírat o vlastní hráče, kteří jsou v LTK dlouhodobě registrovaní a na LTK také trénují. K těmto hráčům patří Petra Krejsová, Lenka Kunčíková, Karolína Stuchlá, Roman Jebavý, Lubomír Majšajdr a Michal Schmid. Předpokládáme, že hlavní síla mužstva bude zejména ve čtyřhrách. Lenka Kunčíková spolu s Karolínou Stuchlou se probojovaly na 11 místo světového žebříčku týmů, po zranění na prvou stovku útočí i Roman Jebavý. Velmi dobří deblisté jsou i Petra Krejsová a Andrej Martin. Andrej Martin se pravidelně účastní challengerového turnaje Svijany Open. Jednou tento turnaj vyhrál, loni se probojoval do finále, spolu s Podlipnikem-Castiliem na něm vyhrál i čtyřhru. Z tohoto pohledu i Andreje považujeme tak trochu za svého.

Hledali jsme i vhodné doplnění mužstva alespoň o jednoho hráče. Přímo se nabízel Richardas Berankis, který se po US Open dohodl na dlouhodobější spolupráci s hlavním trenérem LTK Janem Stočesem. Zranění mu však nepovolilo start za naše mužstvo. Po intenzivním hledání se nám podařilo najít adekvátní náhradu. Za LTK Liberec bude v letošním roce startovat 68. hráč světového žebříčku Gerald Melzer.

Tým se bude v zápasech extraligy opírat především o kolektivní duch a stmelenou partu, která jistě neprodá svou kůži lacino.

SOUPISKA
LTK Liberec
Muži: Gerald Melzer, Martin Andrej, Michal Schmid, Roman Jebavý, Dominik Suč, Lubomír Majšajdr, David Prokop
Ženy: Petra Krejsová, Karolína Stuchlá, Lenka Kunčíková